• Stambuł - zapachowy wosk sojowy

Sojowy śwosk zapachowy do kominka o urzekającym, intrygującym i wciągającym bez reszty zapachu o nazwie Stambuł

Wosk sojowy - 100% naturalny
9.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 12.5
Odbiór osobisty 0
punkt Pickup DPD 12.5
Paczkomaty InPost 14
Kurier InPost 16
Kurier DHL 16
Dostępność 3 szt.
Waga 0.15 kg

Współczesny Stambuł to miejsce życia ponad 15 milionów ludzi. Tylko 73 KRAJE na świece mają więcej ludności niż sam Stambuł w Turcji. To nie jest jakieś miasto, to miasto - gigant, miasto - metropolia, miasto - mini państwo. Nie da się go poznać, zwiedzić czy obejrzeć w czasie krótkiej wycieczki objazdowej. W czasie każdej wizyty możesz wybrać, co chcesz oglądać - nieziemskiej urody ogrody? Pałace? Parki? Łaźnie? 

Stambuł zawdzięcza swoją nazwę... sobie. Wywodzi się z greckich słów oznaczających "do miasta". Nie było konieczności dodawania, do jakiego miasta, wiadomym było, że chodzi o stolicę Cesartwa Bizantyjskiego, perłę, najbardziej zaludnione miasta świata w czasach Kontastyna Wielkiego, w którym krzyżowały się wszystkie szlaki. 

Stambuł od zawsze stał okrakiem w Europie i Azji. Pierwsze ślady osadnictwa znaleziono po stronie azjatyckiej, ale to po europejskiej powstała osada grecka, która szybko, dzięki fantastycznemu położeniu, zyskała na znaczeniu. 

A dalej poszło już górki - pamiętasz ze szkoły? Centrum kościoła prawosławnego, przemianowane przez krzyżaków na stolicę Cesarstwa Łacińskiego, po zdobyciu przez Turków stało się stolicą Imprerium Osmańskiego, by, po blisko 100 latach, stać się centrum świata islamskiego. I tak się kręciło, ale zauważ, że ciągle stolica, centrum, stolica, centrum... Nie da się przejść obok Stambułu bez uznania go ważnym. 

Odpalając świecę Stambuł, poczujesz intensywny zapach ogrodów zaplanowanych tak misternie, aby ich układ oszałamiał. Połączenia kwiatów, krzew i drzew tworzą kompozycje tak skomplikowane, że możesz tylko cieszyć się emocjami, jakie w Tobie budzą. Nie wiesz już, czy czujesz jaśmin, czy frezje, a może róże - to przestaje być istotne. Poczujesz słodycz owoców na bazarze - tych największych, na których handlowano owocami i przyprawami z najdalszych zakątków globu. To tutaj dochodziło do podpisywania najważniejszych umów - w otoczeniu cierpkich granatów, soczystych malin i dojrzałych truskawek. Przejdziesz się chłodnym korytarzem w letniej rezydencji nad Bosforem. Pójdziesz do łaźni, gdzie najcenniejsze olejki o najdelikatniejszych zapachach otulą Twoje ciało, ukoją zmysły i pozwola się zrelaksować. 

 

Główne nuty zapachowe: 

Nuty głowy: maliny, granaty

Nuty serca: dzikie truskawki, frezje, róże, jabłka, jaśmin

Nuty bazy: jaśmin, ambra, piżmo

 

Porcja wosku o wadze 20 g w formie babeczki idealnie pasującej do kominka.