• Świeca - Whisky

Mocny, kręcący w nosie, zapadający w pamięci na bardzo długo

61.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 14
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 14
Kurier InPost 16
Kurier DHL 16
Dostępność 6 szt.
Waga 0.2 kg
Nie ma się co oszukiwać - whisky to "wodą życia" - łac. aqua vitae, tłumaczone na gaelicki - uisge beatha, od XVII w. ,w skróconej wersji uiskie, a od XVIII w. - whisky.
Początkowo (czyli już od VII w.) produkowana jako lekarstwo przez mnichów iryjskich (kościół iryjski to w średniowieczu odłam rzymskokatolickiego głównie na obszarze Irlandii). Podobno cudownie leczyła paraliże, ospy i kolki. Wraz z mnichami o zapędach misyjnych woda życia dociera w IX w. do Szkocji i w tym czasie niewielu już traktuje ją wyłącznie jako lekarstwo.
A później, w XVII w., stało się coś pięknego - nałożenie wysokich podatków na producentów przeniosło produkcję do podziemia - receptury przekazywało się w obrębie swojej rodziny, dopieszczano je - pozwoliło to zachować różnorodność i wysoką jakość produktu.
A dalej znowu górki i dołki - obniżenie podatków i jednocześnie klęska winnic francuskich po ataku mszyc (co wpłynęło na zmniejszenie produkcji koniaku) rozpowszechniło whisky, ale amerykańska prohibicja (a był to główny importer) załamała rynek i przetrwali najsilniejsi.
Różne są te whisky - irlandzkie, amerykańskie, walijskie, japońskie, nawet w Polsce produkowano na tej zasadzie starkę - z żyta. Dobrej jakości wody życia nie trzeba zabarwiać colą ani krzywić się przy każdym łyku.
A jaka jest Whisky? Niektórzy mówią, że to męskie perfumy. Inni, że spacer mroźnym lasem. Jeszcze inni, że świeża, orzeźwiająca, z orzechowym, dymnym tłem. Od siebie dodam, że to wspaniała towarzyszka spotkań, która wprowadza dobry nastrój, relaksuje i ożywia. Jak dobra aqua vitae.

 

Główne nuty zapachowe:

Nuty głowy: dąb, orzech laskowy

Nuty serca: cyprys, ananas, limonka

Nuty bazy: paczula, drewo cedrowe, jaśmin

 

Waga świecy: 200 g

Czas palenia: 40 h


W Twojej świecy znajdziesz tylko podstawowe produkty: 

  • wosk sojowy - 100% pochodzenia roślinnego, biodegradowalny, 
  • knot drewniany - impregnowany woskiem, 
  • kompozycja zapachowa - wegańska, stworzona do wykorzystywania w świecach, w bezpiecznym stężeniu. 

Nie korzystam ze stabilizatorów, ulepszaczy i wzmacniaczy zapachu. 

Każda świeca zalewana jest ręcznie w pracowni w Skierniewicach. Produkuję małe partie, aby dbać o jak najwyższą jakość produktu. Poszczególne egzemplarze mogą się od siebie różnić, a delikatne pęknięcia czy odklejanie się wosku od szkła powodowane są wahaniami temperatury. Są całkowicie naturalne i nie wpływają na jakość palenia świecy oraz jej zapach.